Груевски ја прекина седницата, инцидент со Талат (ВИДЕО)

Екс премиерот Никола Груевски ја прекина седницата на Собранието на која требаше да биде донесен законот за јазиците.

Груевски најпрвин вербално побара Џафери да ја прекине седницата а потоа му го исклучуваше системот за озвучување и на крајот истури вода.

При излегување од салата дојде до краток инцидент меѓу Груевски и видно вознемирениот Џафери но не дојде до посериозен инцидент.

 

SHARE

Comments are closed.