Другарот на Путин што со пиштол го прекина грчкото дерби (ВИДЕО)

Иван Савидис, сопственикот и претседателот на ПАОК е најзаслужниот за прекинот на дербито за шампионската титула во Грција, дуелот на водечкиот АЕК и ПАОК, затоа што во судиското надополнение втрча на теренот со пиштол на појасот, барајќи го судијата Георгиос Коминис, за да се пресмета со него.

Во тие минути, Варела погоди за победа на ПАОK, стадионот „Тумба” беше во делириум, а семафорот стоеше (1:0) со што на пет кола пред крајот ПАОК преминува во водство на табеата пред АЕК.

Титулата која во Солун, и оној црн-бел дел од градот се чека цели 33.годии се чини е поблиску од кога да е, но, тогаш, поради офсајд, судијата Коминис го поништува голот, а во Солун тргнува лудилото…Еуфоријата се претвора во бес, во кој во преден план е претседателот на ПАОК, кој влетува на терен со пиштол.

Како заврпи инцидентот и кој е човекот кој со пиштол влезе во теренот од текстот на спортмедиа.мк

SHARE

Comments are closed.