ЕК ја објави агендата за македонската делегација

Европската комисија на својот сајт ја објави агендата на европските претставници за средбите со македонската делегација в понеделник.

Според најавата на ЕК најпрвин високата претставничка на ЕУ за надворешна и безбедносна политика,Федерика Могерини ќе се сретне со Зоран Заев премиер на поранешната југословенска република Македонија а потоа Заев ќе има средба и со Еврокомесарот за проширување и соседска политика Јоханес Хан. 

 

 

Според најавата на неделната агенда на комисијата овој план може да претрпи измени доколку има потреба од тоа.

SHARE