Жорди Алба-добитник на фудбалскиот Оскар за паѓање (видео)

Потегот на завршните натпревари во клупската фудбалска сезона 2016/7 е виден на Камп Ноу, но не е дело на Меси, Нејмар или Суарез, тука на Жорди Алба. Бекот имаше паѓање за Оскар на што судиите наседнаа.

И сето тоа во период кога од Барселона го обвинуваат Реал дека има помош од арбитрите.

SHARE