Се наближува терминот што го очекуваме со нетрпение, а тоа е 3 јуни, кога Вардар ќе се сретне со Барселона во полуфиналето од Лигата на европските ракометни шампиони. Шпанците во Германија се од синоќа. и практично таму пристигнаа први, а во текот на денот ќе им се придружат и Вардар, порано, па Веспрем и ПСЖ кои се дел од втората полуфинална двојка.

Еве ја програмата за сабота:

Веспрем-ПСЖ        (15.15)

Вардар-Барселона (18.00)

SHARE