Лидерката на бугарските социјалисти утре на средба со Заев во Скопје

Претседателката на Бугарската социјалистичка партија (БСП), Корнелија Нинова, утре ќе допатува на средба со македонскиот премиер Зоран Заев.

Нинова, исто така, ќе се сретне со претставници на Бугарскиот културен центар во Скопје, како и со бугарскиот амбасадор во Македонија, Иван Петков.

SHARE