МВР ги чува пратениците, запален автомобил на пратеничка

Приватното патничко возило на пратеничката на СДСМ од Виница, Славица Шуманска – Митева, бил запален синоќа по полноќ, објавува Плусинфо.

Пираси страв од одмазда за гласањето во Собранието оолицијата во текот на целата ноќ ги обезбедувало домовите на најголемиот дел на пратениците од владејачкото мнозинство.

По вчерашното изгласување на Законот за употреба на јазиците, па се во текот на ноќта, на профилите на социјалните мрежи на пратениците од СДСМ не престанале да пристигнуваа низа закаци, пцости клетви, дел јавно, дел преку пораки.

SHARE