Може да извиси препораката од ЕК поради начинот на кој е „донесен“ Законот за јазици

Може да се проблематизира безусловната препорака за почеток на преговорите за членство во ЕУ поради тоа што без минимум консензус и без цивилизирана дискусија вчера беше донесен Законот за употреба на јазиците во Собранието, изјави францускиот амбасадор Кристијан Тимоние за САКАМДАКАЖАМ.МК. „Не е мое да судам, но глетката што ја видовме беше сѐ само не … Continue reading Може да извиси препораката од ЕК поради начинот на кој е „донесен“ Законот за јазици