Малиот македонски јунак Јане Велковски денеска во хотелот Лоури во Манчестер имаше можност во живо да се сретне со најголемите ѕвезди на „црвените ѓаволи“ и тоа непосредно пред натпреварот на Јунајтед со Севиља од 1/8 финалето во ЛШ. Струмичанчето е во познатиот фудбалски центар откако Пол Погба потегна, а големиот англиски шампион го покани Јане на уживање во најголемата навивачка авантура за надалеку познатиот фудбалски вљубеник.

SHARE