Незапамтен камбек за водство на Голден Стејт

Актуелниот НБА вице првак Голден Стејт ја доби првата пресметка од западното финале против Сан Антонио (113-111) иако на моменти во втората четвртина беше во негатива од 25 разлика. Стеф Кари со 40 и Кевин Дурент со 34 поена ги предводеа Вориорс до водство од 1-0 во серија која ќе оди до 4 триумфи на еден од противниците.
Следниот меч е во среда наутро во Оукленд, а вечерва е мајсторката на истокот меѓу Бостон и Вашингтон

SHARE