Обемајанг во Кина за 50 милони евра годишно

Кинескиот Тијанжин го подигна влогот, па сега Пјер Емерик Обемајанг е на потег. Ако напаѓачот на Борусија Дортмунд кој е поврзуван со ПСЖ се сложи да замине во Кина би можеле да паднат неколку фудбалски рекорди.
Во прв ред тоа е годишната плата на играчот зошто понудата изнесува 50 милиони евра годишно што е за 13 повеќе од тие што ги прима моментно најплатениот, Аргентинецот од Шангај, Карлос Тевез.

SHARE