Шкендија и Ренова одиграа 1-1, а Пелистер ја победи Академија Пандев со 2-1 во првите средби од полуфиналето од фудбалскиот Куп на Македонија и со тие резултати ќе се очекуваат реваншите по две седмици.

Еве ги головите од Битола.

Во Тетово имаше по еден гол на двете страни.

SHARE