Кога мислите дека италијанската паста не може да биде повкусна, додадете сос од домати, моцарела или пармезан и малку месо и потпечете, резултатот ќе ве ве маѓепса

Овој рецепт ќе ве натера да ги засакате тортелините и тие да станат чест оброк на вашето мени.

Потребни состојки:

-2 лажици масло за јадење

-1 кромид, исечкан

-3 чешниња лук

-450g говедско мелено месо

-125ml црвено вино

-2 лажици доматно пире

-30g мелени домати

-малку оригано-сол, буковец

-800g тортелини

-моцарела, пармеза

Начин на подготовка:

На загреано масло пропржете го кромидот и лукот и додадете го говедското месо.

Откако добро ќе се пропржи додадете ја пастата од домати и црвеното вино.

Динстајте некое време па додадете ги мелените домати, ориганото, буковецот и сол.

Садот за печење намачкајте го со масло и истурете ги претходно сварените тортелини. Врз тортелините истурете ја готовата смеса и убаво измешајте. Посипете со моцарела и пармезан.

Покријте го садот со алуминиумска фолија и печете 25 минути на температура од 350 степени. Декорирајте со босилек.

SHARE

Оставете коментар