По 17 години Монако е првак на Франција (видео)

Со по еден гол на Мбапе и на Жермен фудбалерите на Монако вечерва на стадионот Луи втори го победија Сент Етиен (2-0) и станаа недостижни за ПСЖ во Лига 1. Ова е прва титула за Монако во Франција по 2000. година.

 

SHARE