Португалскиот ас во дресот на Бешикташ имаше феноменално надворешно ефе во дуелот со Фанербахче (3-1) што според повеќето фанови во Европа е гол на последниот февруарски викенд. Инаку 34 годишниот Рикардо Кварезма освен погодокот за пресврт во турското мега дерби имаше уште неколку страшни потези.

SHARE