Шкендија и Вардар одиграа 1-1 во мечот за титулата во Прва македонска фудбалска лига во Тетово, по што тетовци останаа лидери на табелата со голема предност од осум бода.

Голот за скопјани го постигна Грнчаров по корнерот во 78 минута.

Изедначувањето на „Еколог арена“ го донесе Ибраими во 85 минута.

SHARE