Лучано Спалети и Рома се разделија, па римската волчица веднаш тргна во потрага по нов тренер. Избор падна на Еузебио Де Франческо кој во минатите пет години со Сасуоло успеа да направи завидни резултати.

Тој пред 15-тина години настапуваше како играч за Рома, па затоа во клубот, кој е подготвен за негово ослободување да плати пет милиони евра отштета, се убедени дека тој е вистинското решение и дека веќе од следната недела ќе го води тимот.

SHARE