Со двата гола на Де Балеидос во Виго Кристијано Роналдо го собори европскиот голгетерски рекорд стар 46 години. Португалецот до сега во кариерата, а се сметаат само настапите во најсилните лиги има 368 погодоци со што го мина Англичанецот Џими Гривс.

SHARE