УЕФА профи се подготвува за мечот на 8 август меѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед што ќе се игра на Телеком арената во Скопје. Меѓу другото Европската куќа на фудбалот изработи и видео спот кој нема да остави никого рамнодушен, особено не тие што сакаат во тој датум да бидат во главниот град на Македонија.

А според последните инфорамции до кои дојде expres.mk португалската ѕвезда Роналдо сепак може да биде дел од Суперкупот (Читај тука) 

SHARE