Шарапова му се врати на Григор

Според повеќе руски и бугарски извори полуларните тенисери Марија Шарапова и Григор Димитров одново се во емотивна врска која е обновена по пауза во две години. Во меѓувреме, Русинката ја издржа казната од две години поради користење допинг, а Бугаринот се дружеше со поранешната девојка на Луис Хамилтон, Никол Шерцингер

SHARE