Милан по втор пат го победи нашиот претставник во Лига Европа и без проблем мина во групниот дел. Вечерва во Скопје Миланези славеа со 1-0 (гол на Крутоне 13 минута) што со резултатот од првиот меч на Сан Сиро (6-0) минатиот четврток прави убедливи 7-0.

https://youtu.be/xZTMHf3bh3w

SHARE

Оставете коментар