Јапонски фан на Бабунски дошол во Полска да ја бодри Македонија

Јапонскиот фудбалски фан со профил #tabicham на социјалната мрежа Твитер напишал дека во Полска пристигнал за да го бодри капитенот на македонската фудбалска репрезентација Бобан Бабунски и македонскиот тим до 21 година.

Јапонецот живее во Јогохама каде што игра Бабунски и специјално поминал над 10 илјади километри за да го следи македонскиот капитен за кого специјализираниот фудбалски портал goal.com напиша дека можеби е најинтелигентниот фудбалер на светот.

читај овде за Бабунски

 

SHARE