Големата победа на Вардар против Фенербахче со 2-1 и пласманот во групите од Лига Европа беше прославена со оро среде Истанбул. Симболично избор на навивачите на црвено црните беше народната за комитите, бајрактарот, мудурот, везијата.

Кратко ама многу, многу слатко видео.

Komiti Skopje во Цариград

Posted by Вардар Фанс/Vardar Fans on Thursday, August 24, 2017

Како оваа снимка е куса, бонус ви го нудиме оригиналот.

SHARE

Оставете коментар