Јувентус го освои Купот на Италија (видео)

Екипата на Јувентус со убедлив настап против Лацио (2-0) го освои Купот на Италија. Во мечот на Олмпико во Рим црно белите се околу конечниот исход решија уште во првото полувреме кога со голови на Алвес и Бонучи си обезбедија триумф.

 

SHARE