Иако имаше 2-2 од првата средба на гости и водство од 1-0 на полувремето Тотенхем не успеа да го мине италијанскиот првак и по 1-2 на Вембли, Јувентус е најде во завршниот октет од Лигата на фудбалските шампиони. Домаќинот поведе преку Сон, а потоа во вториот дел Јувентус „сврте“ со голoвите на Игуаин и Дибала, по што Буфон, Кјелини, Барѕаљи и останатите се одбранија со добро познатиот стил.

Во вториот меч од денешната програма големо изненадување на Базел кај Манчестер Сити и победа од 2-1, но натаму одат Англичаните поради Швајцарските 0-4.

SHARE