Ќе ги препознаете ли актерите во тепачката на Богородица? (видео)

Според дел од македонските медиуми учесниците во тепачката на граничниот премин кон Грција Богородица се македонски граѓани но според медиумите во Србија извесно е дека се работи за српски државјани.

Во видеото кое што е снимено од патник од Србија а објавено на српски медиуми и социјалните мрежи се гледа како еден човек по вербална расправија со возач на возило најпрвин со нога а потоа и со рака врши физички напад по што се оддалечува од местото на инцидентот.

Според сведоци на тепачката напаѓачот возел автомобил со регистерски таблички БГ што значи дека е од Белград а нападнатиот е со регистерстки таблички ПА односно од Параќин.

Во дел од коментарите на социјалните мрежи се бара српските власти да го идентификуваат напаѓачот и да му поднесат кривична пријава а истото можат да го сторат и македонските власти на чија територија се случила тепачката во која за среќа нема потешко настрадани.

SHARE