Во силната бурана Јадранското Море хрватскиот остров Хвар бил погоден од метеоролошко цунами, пренесуваат хрватски медиуми.

Бројни грмотевици биле забележани ширум јадранскиот брег, а за два часа биле регистрирани неверојатни 25.000 молњи.

SHARE