Ракометарките на ЖРК Вардар ќе бидат во првиот, најквалитетниот дел од жрепката за новото издание од Лигата на шампионките што в петок ќе се одржи во Љубљана. Црвено црните се носители заедно со Будуќност, Ѓер и Букурешт што значи дека финалистото од последното издание со нив нема да биде во првата фаза, но затоа за противници може да ги добие: Ларвик, Ростов, Никобинг и Мец од вториот барабан, Битигхајм, Крим, Ференцварош и Митјиланд од третиот и од четвртиот Вистал Гдинија и Брест и два квалификанта.

SHARE