А1.Он: Дали истрагата за Боки 13 води и кон двајца пратеници?

Обвинителството за организиран криминал води истрага за евентуална одговорност на двајца актуелни пратеници кои биле во врска со  осомничените во најновата истрага во која се уапсени Бојан Јовановски и бизнисменот Зоран Милески – Кичеец, а на јавната обвинителна Катица јанева ѝ бил одземен мобилен телефон и комјутерот на нејзиниот син кои ќе бидат дадени на вештачење.

Обвинителката Вилма Русковска изјави дека првите двајца се гонат кривично под сомневање дека ртекетирале познат бизнисмен.

 Како што дознава А1.ОН, Обвинителството истражува уште еден случај на вмешаност на уште еден обвинител за кој сега се собираат податоци.

SHARE