Ахмети: Не треба избори, парламентот ќе реши

„Вечерва сакаме да кажеме дека Собранието треба да ја донесе таа важна одлука за Договорот со Грција. Ние ќе гласаме, за“, изјави вечерва лидерот на ДУИ, Али Ахмети.

Според него Македонија има многу поважни работи отколку предвремени парламентарни избори, пренесе „Фокус“.

SHARE