„Ајакс“ за Роналдо


Кристијано Роналдо се најде на удар на социјалните мрежи по поразот од Ајакс и елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Фото на денот дефинитивно е оргиналниот фото-шоп: „Ајакс“ наместо пехар за Роналдо.

Извор: Спортмедиа

SHARE

Оставете коментар