Ако.мк: Багери среде ноќ дојдоа во Аеродром

Багери за копање на темелите на деветокатницата на последното парче зеленило кај Мајчин дом, во скопската населба Аеродром се истовараат во текот на ноќта, јавува порталот Ако.мк.

Аеродромци предходно најавија протест поради издадената дозвола за градба и потпис од актуелниот градоначалник Златко Марин, кој во опозиција кај парцела држеше прес конференции и обвинуваше дека градежната мафија предводена од Орце Камчев сака да гради зграда.

Целата информација на овој линк

Фото: Ако.мк

SHARE

Comments are closed.