Активистка на СДСМ ја обвини Јанкуловска дека родила за да се спаси од затвор

Активистка на СДСМ и лобистка на “За европска Македонија”, во крајно навредливо обраќање ја обвинува ексминистерката Гордана Јанкуловска дека родила дете само за да се спаси од затвор.

Во пораката активистката на владеачката партија зборува и за бебето на Јанкуловска.

Ниту еден претставник на СДСМ не се огради од гнасната порака и говорот на омраза на нивната активистка.

По жестоките критики за овој пост дури и од нејзини сопартијци активистката на СДСМ го избришала својот профил на Фејсбук.

SHARE

Comments are closed.