Александар Велики Волкановски ги израдува Македонците во Австралија и цел свет

Ултимејт фајтерот со Македонско потекло роден во Австралија Алекс Велики Волкановски дојде до шестата победа по ред во најпрестижната ултимејт фајт-серија (УФЦ), откако ноќеска го совлада својот противник Чад Мендес.

Мечот заврши по само четири минути од борбата со технички нокаут.

Победата на Волкановски во видеото

Во овој вид борби Македонија го има и “Македонскиот тигар” Ален Амедоски кој на почетокот на декември ја постигна својата осма победа од осум меча.

,,Македонскиот Тигар” Амедовски до 8-та победа во низа за 12 секунди

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.