Али Ахмети прозборе македонски: Рече „не“(ВИДЕО)

Лидерот на Демократската унија за интеграција, инаку познат во јавноста и по тоа дека одбива да говори македонски, денеска изговори дури еден збор на официјалниот македонски јазик, јави Прессинг.мк,

По денешната средба со Зоран Заев и со средба со новинарите на која цело време говореше на албански јазик, а преведувач беше Артан Груби, Ахмети изговори:

„Не“, на директното новинарско прашање дали тој лично ќе се кандидира за претседател на државата.

SHARE

1 Коментар

Comments are closed.