Амбасадори го чистат Скопје

На денечната акцијаа на ЈП „Комунална хигиена“ за чистење на Скопје се приклучија и амбасадорот на Франција Кристијан Тимоние и в.д. амбасадорката на САД Микаела Швајцер Блум,

Во чистењето се приклучија и студенти и професори од универзитетите, директори и вработени во јавните претпријатија на Град Скопје, градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, вицепремиерот Бујар Османи и вработените во Секретаријатот за европски прашања,

Извор: СДК

SHARE

Оставете коментар