Амбасадорката Брнз со „независните“ за законот за ЈО

„Одржав продуктивна средба со групата независни пратеници денеска, за важноста од поддршката на континуираните реформи, вклучувајќи го и законот за јавното обвинителство, кој ги унапредува целите за владеење на правото, транспарентност, одговорност и добро владеење“, објави синоќа амбасадорката на САД во земјава , Кејт Мари Брнз, на Твитер.

SHARE