Aмди Бајрам не сака да е посебен – ќе го поддржи Стево Пендаровски

Пратеникот и претседател на Сојузот на Ромите, Амди Бајрам кој најави дека ќе се кандидира за претседател на државата, синоќа објави дека се откажува од трката во корист на Стево Пендаровски, зад кого застанаа триесетина партии.

„Од вечерва се откажувам од претседателската трка и се придружувам кон заедничката кандидатура. Успеав да соберам преку 10.000 потписи, денеска седнавме со премиерот, ради кандидатот се придружувам да не бидам посебен, туку сите заеднички и да биде претседател на сите граѓани“, изјави Бајрам.

SHARE

Оставете коментар