„Министерот за надворешни работи на Грција, Никос Котиас, денеска во Брисел ќе учествува на Советот за надворешни работи на Европската унија кој, меѓу другото, ќе се фокусира на Иран, Венецуела и Конго, соопшти грчкото министерство За надворешни“, јави АНА-МПА.

На маргините од состанокот, соопштува агенцијата, министрите за надворешни работи ќе имаат заеднички појадок со нивниот колега од ПЈРМ, Никола Димитров.

SHARE