Антикорупциска комисија ќе чешла 42 сомнителни вработувања

Список со 42 имиња на „сомнителни“ вработувања за кои ќе биде отворен предмет на денешната седница, состави  Комисијата за спречување на корупцијата.

На списокот се внукот на пратеничката на СДСМ, Фросина Ременски, шурнајката на министерот за економија Крешник Бектеши, сестрите и внукот на министерот за локална самоуправа, Сухејл Фазлиу…

На списокот се и имиња на лица кои се поврзуваат со функционери од претходното раководство: сопругата на поранешниот секретар на Владата, Кирил Божиновски, снаа, вујко, братучед и братучетка на пратеникот Антонио Милошоски и други лица,

Извор: Алсат М

SHARE