Антовски и Динамо Загреб преку Ливерпул до четвртфиналето во младинската ЛШ!

Македонската фудбалска надеж Филип Антовски (на фотографијата десно) со Динамо Загреб ќе игра во четвртфиналето на младинската Лига на шампионите по денешниот триумф на пенали над Ливерпул.

Левиот бек го одигра целиот натпревар во Загреб, кој заврши 1:1, а во изведувањето удари од белата точка домаќинот славеше со 4:3 благодарение на двата одбранети пенала од голманот и капитен Динко Хоркаш.

Во четвртфиналето 18-годишниот младински репрезентативец на Македонија од Куманово и неговиот тим ќе играат со подобриот од утрешниот дуел меѓу Челзи и Монпелје.

SHARE

1 Коментар

  1. Јас сум тежок психијатријски случај. Болен сум психијатријски. Постојано менувам мислење. Не земајте озбилно што пишувам. Луд сум и имам мал пенис. Признавам кукавица сум и работам за Заев и Грција. Избегав од лудница. Утре пак се враќам во лудница. Следното што ке напишам нема да биде точно. Менувам идентитети. ДА ЖИВЕЕ МОЈОТ ШЕФ ЗАЕВ! Имам мал пенис, поради овој факт се курвам со Никола Димитров, за пари. Утре се враќам на психијатар ако не се премислам. Од време на време јадам говна!

Comments are closed.