Апасиев до Заев: #КаковКрајЗоране (ФОТО)

Професорот Димитар Апасиев со извадок од закон и порака со хаштаг #КаковКрајЗоране му порача на премиерот дека ќе одговара за поткуп на гласачи

Пораката се однесува на инцидентот од пред два дена во Крива Паланка

Да имаше “Антикорупциска” ќе го гонеше премиерот за референдумска корупција (ВИДЕО)

SHARE