Лидерот на Левица кој се надева на партијата ќе освои неколку пратенички места на априлските избори, ги соопшти „црвените линии“:

„Ако фалат на некој нашите пратеници за формирање Влада, Левица на маса веднаш ќе го стави поништувањето на Преспансиот договор.

Тоа е нашата црвена линија за коалиција и по цена да не се формира Влада, а и да сме вечно во опозиција“ , рече Димитар Апасиев во гостување вечерва на Алфа.

SHARE