Апасиев за договорот за името: Не поминува. Чао Заев!

Димитар Апасиев, професор на Правен факултет при државниот универзитет „Гоце Делчев“ во Штип и член на Президиумот на партијата Левица, со два поста на својот профил на „Фејсбук“ уверува дека договорот Заев – Ципрас нема да помине.

„Започна ПАСОКизацијата на СДС(М). #НеПоминува #ЧаоЗаев“, напиша тој прво, а потоа додаде:

„Еј, комуњарчиња… Ве поздрави Киро ГЛИГОРОВ 

п.с. На толку ‘специјални советници’, никој да не ти посочи елементарна правна процедура – треба да си опкружен со раскошни некадарници.

#СметкаБезКрчмар

#НеПоминува

#ПАСОКизацијаНаСДС“.

 

SHARE

Comments are closed.