Апелација не ја пушта Јанева од куќен притвор

Поранешната шефица на СЈО, Катица Јанева, останува во куќен притвор, откако Апелацискиот суд ја одбил жалбата таа да се брани од слобода.

Јанева е третообвинета во случајот „Рекет“ поради злоупотреба на службената положба и овластувања.

SHARE