Организацискиот секретар на ДУИ, по завршувањето на вчерашното гласање објави статус на Фејсбук на кој напиша дека Али Ахмети и ДУИ одлучуваат кој ќе биде спикер на Собранието, премиер на Владата и претседател на државата.

„Али Ахмети и ДУИ прават Претседатели на Собрание,

Али Ахмети и ДУИ прават Премиери,

Али Ахмети и ДУИ прават Претседатели на државата.

Без Али Ахмети и ДУИ не ја бива работата, напиша Артан Груби на фејсбук.

Ali Ahmeti dhe BDI bëjn Kryetar KuvendiAli Ahmeti dhe BDI bëjn KryeministraAli Ahmeti dhe BDI bëjn PresidentaPa Ali…

Posted by Artan Grubi on Sunday, May 5, 2019
SHARE

Оставете коментар