Автори Вест од dimitar

dimitar

10066 Вести 0 Коментари

Последни вести

Бихаќка со наредба: Молк за новата афера што ја откри Ла Верита

Новинари и уредник во медиуми блиски на СДСМ тврдат дека партијата на власт односно медиумските стратези на Зоран Заев вршат невиден притисок сите медиуми...

Еврокомесарот за проширување “ретвитна” македонски политичар

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархели "ретвитна" пост на Александар Николовски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ кој изрази надеж дека ќе работат заедно на почеток на преговори...

Зеколи: „Рекет“ се заташкува по ист терк како и „ТАТ“

Политичкиот аналитичар и екс-амбасадор Арсим Зеколи, укажува на сличноста на скандалот со штедилницата ТАТ во втората половина на '90-те и сегашниотслучај „Рекет“....

„Бугарите“ од Македонија, Косово, Србија… ќе учат бесплатно во Бугарија

Ослободување од трошоците за школарина за сите студенти од бугарската „дијаспора“ во Албанија, Косово, Молдавија, Република Македонија, Украина...