Автори Вест од dimitar

dimitar

12614 Вести 0 Коментари

Последни вести

Мицкоски-Заев вечерва на МТВ

Лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и претседателот на СДСМ, Зоран Заев, вечерва ќе се соочат во живо на дебата во...

Силјановска: Добрососедство без заемна почит нема значение

„Добрососедските односи ќе се унапредат кога ќе се помириме со минатото. А помирување не настанува со договор, ами со признание на...

Градинките остануваат затворени, студентските домови ќе се отворат за заразени од корона!

Министериот за здравство Венко Филипче и денеска потврди дека не се планира отворање на градинките, и предупреди дека ситуацијата со коронавирусот ќе...

Бродиќ: Каде Тозија ќе ја слави победата на ХДЗ – во Реметинeц или во...

Хрватскиот новинар Иван Бродиќ со отровна стрела кон Горјан Тозија по изборниот триумф на ХДЗ, која директорот на македонската Агенција за филм...