Автори Вест од M

M

10318 Вести 0 Коментари

Последни вести

Недостојни за жртвата на бранителите – Пишува Роберт Димитриевски

Советник?! Еј, советник на премиерот во име на Владата им оддаде почит на десеттемина припадници на резервниот состав на Армијата на Република...

Таравари: Во влада со ДУИ само ако Зибери е мандатар!

Алијансата за Албанците би прифатила да влезе во новата Влада заедно со ДУИ, но само доколку мандатар биде Насер Зибери,...

Заев: Сè уште нема договор за влада со ДУИ

Лидерот на СДСМ, во изјава за Телма вели дека се уште нема прелиминарен договор за парламентарно мнозинство и формирање...

Двесте нови случаи на Ковид-19, четворица починати

Во последните 24 часа во Македонија се регистрирани 200 нови случаи на Ковид-19 од 1.828 направени тестови, а четворица им подлегнаа на...