Автори Вест од M

M

10470 Вести 0 Коментари

Последни вести

Четири лица нападнати со нож во Париз

Четири лица биле повредени денеска во напад со нож во близина на поранешните канцеларии на сатиричното списание „Шарли Ебдо“ кое пред...

СДК: Владата бара „бришење“ на Порта Македонија и на споменикот на Мајка Тереза

Владата доставила барање до Општина Центар од новиот детален урбанистички план „Мал ринг“ да се избришат маркичките на Порта Македонија...

Блокада за ЕУ додека Македонија не признае дека историски и јазично е дел од...

Бугарската блокада за почеток на преговори со ЕУ ќе трае се додека Македонија не признае дека историски и јазично е дел од бугарската нација. Ова...

Пронајдени 8 мигранти во товарно возило на Табановце

На 24.09.2020 во 10.30 часот во Царинска испостава „Табановце“, полициски службеници од Полициска станица Табановце, по пријава на М.Б.(53) од Р.Босна и...